اطلاعات تور
نوع تور تفریحی کد تور 0201 نام تور تور کویر مصر نوروز 98 تعداد شب 2 ایرلاین اتوبوس وضعیت سفر در حال اجرا تخفیف باشگاه 10% اعتبار تور شمسی : 1398/01/14 میلادی : 2019/04/03
گالری
کویر مصر
خدمات تور
صبحانه گشت ترانسفر بیمه ویزا بلیط سیم کارت رایگان   : سایر 2وعده صبحانه / ۲ وعده ناهار / ۱ وعده شام / چای به صورت شبانه روزداخل اقامتگاه
برنامه سفر

تاریخ اجرا : از 28 اسفند الی 14 فروردین هر شب حدود ساعت 20

مدت اجرای تور : 2.5 روزه و 3.5 روزه
خدمات تور شامل:
2وعده صبحانه / ۲ وعده ناهار / ۱ وعده شام / چای به صورت شبانه روزداخل اقامتگاه
تحت پوشش بیمه مسافرتی گروهی
لیدرهای مجرب و مسلط به منطقه و مورد تأیید سازمان گردشگری
اقامتگاه سنتی مجهز افضل
(بهترین اقامتگاه سنتی در منطقه دارای اتاق های مجهز و سنتی داخل اتاق ها دارای سرویس بهداشتی و حمام و سرویس فرنگی . سیستم گرمایشی شوفاژ و سرمایشی کولر گازی و پنکه . دارای رستوران مجزا و محیطی سنتی )
اتوبوس توریستی

گشت ها:
پیاده روی در دل کویر تا منطقه ریگ نوردی و رمل های شنی
شب نشینی دور اتیش با پذیرایی چای ذغالی و دم نوش های محلی
بازدید از بزرگترین دریاچه نمک فصلی خاورمیانه در جاده خور طبس
بازدید از ابشار نمکی . کوه نمک . دهکده نمکی
تخفیف سافاری و موتور چهارچرخ بر روی تپه های شنی
شتر سواری در دل کویر
سافاری شبانه و گشت های متنوع با خودروهای سافاری (به هزینه شخصی)
بازدید از مناطق تخت عباسی . تخت عروس . نیزار . قبرستان جنی . سافاری شبانه . با خودروهای لندکروز
تمام ورودی ها و گشت های سافاری و موتور و شتر سواری به عهده مسافر می باشد.
توضیحات روستای مصر : :
چندین سال پیش بنیانگذار این روستا فرد سرمایه‌داری به نام یوسف بود که به شبانی و چراندن گوسفندان می‌پرداخت. عمر این روستا شاید بیشتر از ۱۰۰ سال نباشد، اما همه آن را به نام مزرعه یوسف می‌شناختند تا آنکه قناتهای روستا خشک و کم‌آب شد و یوسف را مجبور به حفر چاه با موتورهای دیزلی انگلیسی کرد. چند سال بعد از بهره‌برداری از این چاه، دوباره سفره‌های زیرزمینی آب پائین‌تر رفت تا اینکه یوسف چاه عمیق‌تری را حفر کرد به همین دلیل اهالی روستاهای همجوار، این روستا را «چاه دراز» نامیدند.
اما از آنجایی که یوسف این نام را دوست نداشته از اهالی خواست چون نام وی یوسف و داستان یوسف پیامبر نیز در سرزمین مصر اتفاق افتاد بود از آن به بعد نام این روستا را مصر بنامند. اهالی روستا نیز از آنجا که برای یوسف احترام زیادی قائل بودند، این روستا را «مصر» نامیدند. یوسف دستور داد تا در وسط روستا نیز خیابان عریضی به طول حداقل ۵۰۰ متر احداث شود و در پاسخ به ابهامات اهالی که می‌گفتند روستای ما کوچک است و نیازی به احداث این خیابان عریض و طویل نیست می‌گفت که در آینده‌ای نزدیک اینجا معروف و شلوغ می‌شود. جالب اینکه این پیش بینی یوسف درست از آب درآمد و اکنون گردشگران زیادی از این روستا دیدن می‌کنند به نحوی که اکنون این روستا یکی از مقاصد مهم طبیعت گردی در ایران به شمار می‌آید .
مصر روستایی از توابع شهرستان خور و بیابانک در استان اصفهان است. این روستا در دشت کویر ایران و در ۴۵ کیلومتری شرق جندق و در ۶۰ کیلومتری شمال خور واقع شده است. روستای مصر یا کویر مصر درست در میانه راه دامغان به نائین و اصفهان قرار دارد. مصر به همراه دو روستای بسیارکوچک دیگر به نامهای امیرآباد و فرحزاد دریک خط شمالی– جنوبی به طول حدود ۶ کیلومتر واقع شده‌اند.این روستا یکی از مناطق جذاب گردشگری ایران به‌حساب می‌آید و نام دریای شنی کویر مصر برای بسیاری از طبیعت‌گردان آشناست. بخشی از فیلم خیلی دور، خیلی نزدیک در این روستا فیلم‌برداری شده‌است.

درخواست رزرو

*
*
*
*
تعویض عکس
*