شهر کیف، پایتخت زیبای اوکراین

شهر کیف یکی از گزینه های اصلی گردشگران ایرانی برای سفر است و از نظر تاریخی، شهر کیف از سرگذشت غنی و پرباری برخوردار است. کیف بزرگترین شهر اوکراین است و از نظر صنعتی، فرهنگی و علمی، قطب اصلی اوکراین محسوب می شود. شاید برخلاف تصور همگان این شهر از امکانات جالب توجهی از نظر حمل و نقل برخوردار نباشد اما این شهر، یکی از بهترین امکانات حمل و نقل عمومی جهان را دارد و زادگاه دانشمندان و محققان

بسیاری است. سالانه دو میلیون گردشگر به این شهر سفر می کنند تا با جاذبه های گردشگری کیف آشنا شوند.

جاذبه های گردشگری کیف

کلیسای سنت سوفیا

کلیسای سنت سوفیای کیف، ۱۳ گنبد طلایی دارد و یکی از قدیمی ترین کلیساهای شهر کیف است.این کلیسا از مقاصد اصلی گردشگری شهر کیف است و تقریبا تمامی گردشگران از این بنا دیدن کرده اند. در سال ۱۹۹۰ کلیسای سنت سوفیا به عنوان آثار جهانی یونسکو به ثبت رسید. کلیسای سنت سوفیا در سال ۱۰۳۷ به دستور پادشاه یاروسلاو ساخته شد. مقبره این پادشاه نیز درون کلیسا قرار دارد. برای دیدن سیزده گنبد طلایی آن بهتر است از برج ناقوس ۷۵ متری که در ورودی مجموعه است استفاده کنید.

میدان استقلال شهر کیف

از اصلی ترین میدان های شهر کیف، میدان استقلال است که رویدادهای سیاسی بسیاری در آن جا رخ داده است. در این میدان از سراسر دنیا، طرفداران یوشنکو و انقلاب نارنجی جمع می شوند و در آخر هر هفته، به صورت موقت ساکن می شوند.

مجسمه بارانی شهر کیف

در میان مجسمه هایی که در سراسر جهان می بینید، مجسمه بارانی شهر کیف از متفاوت ترین مجسمه ها است و برداشت های زیادی از آن می شود. فرقی نمی کند که هوا سرد باشد یا گرم، این مجسمه همیشه بارانی است. مجسمه بارانی از برنز و شیشه ساخته شده است و در واقع صورت این مجسمه، آشیانه قطره بارانی است.

هیدروپارک

اگر قصد قایق سواری در رودخانه دنیپر را داشتید، به هیدروپارک بروید تا لذت یک قایق سواری بی نظیر را تجربه کنید. در اطراف این پارک، رستوران و کافه های با کیفیتی وجود دارند که می توانید پس از قایق سواری، به آنجا بروید.

باغ ملی گیاهشناسی

باغ ملی گیاه شناسی در کشورمان نیز وجود دارد و دیدنش خالی از لطف نیست اما باغ گیاه شناسی ملی کیف کمی متفاوت تر از باغ ملی ایران است. این باغ در نزدیکی ساحل رودخانه دنیپر قرار دارد و متعلق به آکادمی ملی علوم است. اگر در فصل بهار به باغ گیاه شناسی ملی کیف بروید، بی شک عطر گل های یاس شما را مست خواهد کرد و بدون چون و چرا، یکی از لذت بخش ترین مکان های شهر کیف را دیده اید.

موزه بولگاکوف

موزه بولگاکوف نشان دهنده زندگی مشهورترین نویسنده کیف، میخائیل بولگاکوف است. شاهکارهایی همچون مستر و مارگاریتا در آثار درونی این موزه به چشم می خورد. این موزه در خیابان آدرویوسکی که یکی از مهمترین و معروفترین خیابان های کیف است قرار دارد.

صومعه کیف پچرسکی لاورا

صومعه کیف پچرسکی لاورا محبوبترین جاذبه شهر کیف است. تماشای این صومعه تاریخی و زیبا را به هیچ عنوان از دست ندهید. صومعه پچرسکی در تپه های غربی رودخانه دنیپر واقع شده است و برای مسیحیان ارتودکس اهمیت ویژه ای دارد. این کلیسا جزو میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است و راهبان زیادی در آن دفن شده اند.

موزه ملی چرنوبیل

این موزه نشان از فداکاری آتش نشان هایی دارد که با شجاعت در فاجعه عظیم اتمی چرنوبیل، جان خود را از دست داده اند. ابزالاتی که از این صحرا به دست آمده نیز در این موزه نگهداری می شوند. ده علامت از سقف آویزان شده است که یادبودی بر شهرهاییست که تخلیه شده و یا با خطرهای زیاد مردمانش همچنان به زندگی خود در آن ها ادامه می دهند.

با بالون از دیدنی های شهر کیف لذت ببرید.

برای ثبت نام تور کیف ویژه تعطیلات خرداد با بالون تماس بگیرید.